1. a 2. Český pohár Skupiny ČEZ ve slalomu na Trnávce + nominační závody

Celostátním shromáždění Svazu vodáků České Republiky - Želiv

Soustředění mládeže o prázdninách

Český rozhlas PLUS - rozhovor s Liborem Polákem o kanoistice  a raftingu

Zpráva ředitele TRN R4 MČR EP 2. a 3. ČP

Mistrovství České republiky v extrémním pádlování na divoké vodě ZET Trnava Xrace 2017 26. - 28.5.2017

Český pohár ve vodním slalomu - USD Trnávka 13. a 14.5.2017

Český pohár ve vodním slalomu - USD Trnávka 6. a 7.5.2017

Začala sezóna 2017

Zpráva o činnosti oddílu v roce 2016

Náborová akce kanoistů

Členové kanoistického oddílu ve spolupráci se Svazem vodáků zorganizovali náborovou akci mládeže z řad vodních skautů. Akce se setkala s velkým ohlasem a my věříme, že rozšíříme svoje řady o dalších několik desítek mladých vodáků.

Foto z akce zde.

Zajímavosti na Vysočině

Slalomová trať Trnávka

NKZ a ČP Trnávka2016.docx (33,2 kB)

Ubytovna v Želivu dokončena - zkolaudována

10.5.2016 proběhla závěrečná prohlídka s místními úřady a 3.6.2016 bylo obdrženo Rozhodnutí kolaudačního souhlasu a přidělení čísla popisného č.380.

Během 14 dnů finišovaly montáže a zařizování vnitřků objektu převážně vlastními silami tak, aby byl plně funkční při MČR v raftingu 17.-19.6.2016.

To se nám nakonec podařilo a tak jsme se mohli nastěhovat do krásných nových prostor. Zájem převyšoval kapacitu budovy a tak mnoho z nás muselo bydlet ve starém větším teskáči, ale i ten jsme se snažili zkrášlit a technicky zdokonalit.

Po celý víkend byla naše ubytovna cosi jako galerie, kterou si většina návštěvníků přišla prohlédnout.

Během závodů se sepisovaly nápady a vylepšení, které se během léta budeme snažit zrealizovat.

V prvním týdnu prázdnin se ubytovna profesionálně vyfotila a možnost ubytování se zadala na ubytovací server „ Airbnb“.

Věříme, že tento počin SK Žižkov oživí celý areál, zefektivní jeho provoz a přiláká i party sportovců z jiných odvětví než je kanoistika.

Okolí je velmi přitažlivé při cyklistiku, rybaření, houbaření, pobyt dětí v přírodě a hlavně pro odpočinutí od rušných a smradlavých měst.

Díky všem, kdo se podíleli na této stavbě

Za oddíl kanoistiky

Martin Hájek

2016_ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA MISTROVSTVÍ ČR v RAFTINGU.pdf (304181)

Video z průběhu závodu

Chcete se podívat na atraktivní foto  z těchto závodů????

Evropský pohár v raftingu - Gruzie - stránky IRF zde

Po úspěšném absolvování ME Ve Slovinsku, navázali členové kanoistického oddílu, po jednodenním odpočinku doma, zájezdem na závody Evropského poháru v Gruzii.

Celková výprava SK Žižkov čítala 19 lidí – 2 mužské posádky veteránů a 1 posádky žen.

Po trase Praha - Istanbul - Tbilisi jsme v jednu ráno dorazili do lázeňského hotelu Palace v Borjomi. Jsou to Gruzínské Karlovy Vary,  s vřídlem minerální vody podobné naší “Vincentce” a kraj je známý výrobou koňaku (Gruziňák)

Jako první disciplína se jel netradičně sjezd (jezdí se obvykle jako poslední). Ženy  vybojovaly krásné 2. Místo. Ve veteránech Skončili naše posádky 2. a 3., s tím, že vyhrála další česká posádka z Moravy. Na slalom jsme přijeli za dešťě v přeplněném autobusu. Ženy pěkně rozjely první jízdu a usadily se na 2. místě, ale ve druhé jízdě přišla chybička na posledních 3 branách, proto nakonec klesly na 3. pozici. Naše dvě veteránské posádky si prohodili pořadí a opět skončili na 2. a 3. místě.

Další den nás čekaly závody ve sprintu a H a H. Pořadí se opět nemění. Naše posádky obsazují 2.a dvě 3. místa.

V celkovém pořadí obsadili naše posádky veteránů 2. a 3. místo, ženy 2. místo.

Během závodů ve sprintu nás již od rána vydatně povzbuzovali zaměstnanci místní elektrárny, která patří včetně rozvodné sítě, české firmě. Pod jejich výpustí byl start všech závodů. Provedli nás celou elektrárnou a z jejich přízně jsme se vymanili až odjezdem na letiště. Zúčastnili se i závěrečné vyhlašovací party a naše holky měly co dělat, aby se neutancovaly .

Rovnou ze závěrečného večírku jedeme na letiště a po 30hodinách bez spánku přistáváme na letišti v Praze, plni dojmů a s pocitem dobré akce na které byli členi  SK Žižkov vidět.